Uudised

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Fotod kasutaja Tartu Ülikooli õigusteaduskond postitusest ...

Image attachment

Riigikohtus valminud analüüs näitab, et kohtud rahuldavad Eestis umbes veerandi mittevaralise kahju nõuetest, mis on seotud avaliku võimu tegevuse või tegematajätmistega. 🕵‍♀

* Kõige suuremad, 5000-eurosed hüvitised määrati kahes kohtuasjas lapsevanematele, kel polnud võimalik oma lastega kokku saada, sest suhtluskorra määranud kohtulahendite sundtäitmine ei toimunud efektiivselt. 👨‍👧

* Juhtumite seas andsid tugevalt tooni kinnipeetavate ja vahistatute kaebused, mis moodustasid üle 80 protsendi kahjunõuetest. Näiteks kurdeti kambri liiga väikese põrandapinna, kehvade jalutamisvõimaluste ja värske õhu puuduse üle.

* Kokku analüüsiti 110 mittevaralise kahju nõuet, mille halduskohtunikud aastail 2018–2019 lahendasid. Täielikult või osaliselt rahuldati 31 kaebust: rahaline hüvitis määrati 24 kaebajale ja seitsmel juhul peeti piisavaks õigusvastase käitumise tuvastamist. Kahjutasud jäid 12 ja 5000 euro vahele, kuid 1000 euro piir ületati ainult neljas asjas.

Loe lähemalt 👇
www.riigikohus.ee/et/uudiste-arhiiv/riigikohtus-valmis-mittevaralise-kahju-huvitamise-analuus-hal...
...

Comment on Facebook

Vajalik abi.naised kiidavad.

View more comments

PALUN HOOLI ja JAGA!

❤ Ootame kõiki kuulama HEATEGEVUSKONTSERTI!

Homme, 19. jaanuaril teeb Helpificu jaanuarikuu sõber LAURA PRITS bändiga Ziggy Wild Helpificu tegevuse toetuseks HEATEGEVUSLIKU LIVE KONTSERDI, mida saab kuulata siinsamas Helpificu lehel. 😊

📌 Algusaeg: 19.00, avasõnad
📌 Lõppaeg: umbes 19.45
📌 Üritust toetavad: Fotografiska Tallinn, Ziggy Wild, Pixtech Productions, Janika Hirvlaan, Priit Grepp.

Heategevusliku kontserdiga toetatakse Helpificu missiooni elluviimist, et erivajadusega inimesed ja eakad saaksid elada mõtestatud ja inimväärset elu.
Helpificu kaudu saab tellida vabatahtlikku abi toidukoti ja ravimite kojutoomiseks, arsti juurde või ametiasutusse minekuks, igapäevatoiminguteks ja majapidamistöödeks jne.

📌 Ka Sina saad teha Helpificu tegevuse toetuseks annetuse:

PANGAKONTO ANDMED:
HELPIFIC MTÜ (Reg nr: 80380146)
Konto: EE102200221061303677
SWEDBANK, SWIFT code/BIC: HABAEE2X

Suur aitäh! ❤
...

Regatud koolitusele!🔔 Tartu Ülikooli õigusteaduskond kutsub ühinguõiguse kaasuste lahendamise veebiseminarile!

⏰ Koolitus toimub 5. veebruaril kella 10.00–13.15 Zoomi keskkonnas.

Täienduskoolituse eesmärk on anda kaasusõppe kaudu ülevaade Riigikohtu ja madalama astme kohtute uuemast ühinguõiguslikust praktikast.

Koolitus on mõeldud eelkõige juristidele, advokaatidele, notaritele, kohtunikuabidele ja kohtutäituritele, kuid oodatud on kõik huvilised, kes soovivad selles õigusvaldkonnas oma teadmisi täiendada.

Koolitusele saab registreeruda 4. veebruarini. Registreerunutele saadetakse osalemiseks veebilink.

👉 Loe lähemalt ja registreeru veebiseminarile: bit.ly/3s0F7a8
...

Regatud koolitusele!
Load more

 

 

Kalender

17. august Traditsiooniline kunstilaager Otepääl
Harmoonilises looduskeskkonnas kaunite kunstide loomine. Laager lõpeb kunstinäitusega.
Juhendaja Eve Mahhov, koordineerib Merle Kuusk
Regamine ENJL liikmetele ja toredatele sõpradele: eesti.naisjuristide.liit@eesti.ee

8. juuli Sünnipäevapidu
Elu ei ole lill, vaid lihtsalt lilleline! Tähistame oma juubelit pidulikes kleitides promeneerides. Kus ja kuidas - üllatus! Registreerimine avatud ENJL liikmetele ja partneritele kuni 20. juunini (k.a.) ENJL FB lehe kaudu või e-kirjaga eesti.naisjuristide.liit@eesti.ee

23.-24. juuni Traditsiooniline ühismatk
Nõutav: ilmastikutingimustega arvestav matkariietus, õiged (sissekantud) matkajalanõud, putukatõrjevahendid, isiklikud ööbimisvahendid (telk telkkonna peale, isiklik madrats ja magamiskott), energiaks terviseampsud, isiklikuks tarbeks vesi (kaheks päevaks). Matkal teeme ühiselt süüa: toiduvalik avalikustatakse registreerujatele jooksvalt. Registreerimine avatud ENJL liikmetele ja partneritele kuni 18. juunini (k.a.) ENJL FB lehe kaudu või e-kirjaga eesti.naisjuristide.liit@eesti.ee

JOOKSEV! 01.-25. juuni beebiriiete ja mänguasjade annetus
Kui on soov osaleda, võta meiega ühendust eesti.naisjuristide.liit@eesti.ee

11. juuni IT koosolek
Kell 19:00-23:00
Women Lawyers who code
Juhendab Kadri Meriste

07. juuni Presidentide Üldkogu koosolek
Kell 17:30-19:30
ENJL vabatahtlike presidentide üldkogu koosolekul arutatakse ENJL brändi uusi väljundeid, 2019 tegevuskava ja rahvusvahelistes projektides osalemist. Lisaks päevakorras ENJL juubelisündmuste koordineerimine.

04. juuni Presidendikandidaatide kandideerimiskampaaniad
Kui Sind kõnetavad naiste õigused ja sulle meeldib organiseerida üritusi ning koolitusi, siis kandideeri ENJL uueks presidendiks! Meil ei ole kombeks üks president korraga! (Normaalne on 2-3)